Pushuesit lënë bregdetin, fluks automjetesh edhe në Shëngjin (VIDEO)

Kjo e dielë ka sjellë fluks dhe trafik automjetesh edhe në Bregdetin e Shëngjinit. Dalja e menjëhershme e pushuesve nga bregdeti ka sjellë trafik të rënduar, i cili ka nisur prej orës 18:00 duke krijuat shpesh here dhe bllokim te qarkullimit. Për të krijuar lehtësi në lëvizja policia rrugore e ka devijuar qarkullimin në një rrugë dytësore përmes lagjes 'xhenjo', që është rehabilituar dhe asfaltuar këtë vit. Për të orientuar drejtuesit e mjeteve si dhe për të normalizuar qarkullimin efektivet e policisë rrugore janë vendosur në disa pika kryesore.


Lajmi kryesor:

Pushuesit lënë bregdetin, radhët kilometrike të mjeteve në Llogara-Vlorë vijojnë edhe në orët e vona të mbrëmjes


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rishfaqen nostalgjikët e diktatorit, a duhet bërë dekomunistizimi i shoqërisë shqiptare?×

Lajmi i fundit

John

Makina kthehet përmbys tek Kopshti Botanik, shpëton mrekullisht shoferi! Shkak lagështira në rrugë