'Puthja e gabuar', trajneri i Fiorentinës dhe gazetarja festojnë golin e kualifikimit (VIDEO)

'Puthja e gabuar', trajneri i Fiorentinës dhe gazetarja festojnë golin e kualifikimit (VIDEO)

Italiano dhe Vanessa Leonardi

ITALI - Trajneri i Fiorentinës, Vincenzo Italiano u bë protagonist i një momenti ëmbëlsie në ndeshjen e kthimit të çerekfinaleve të Conference League kundër Viktoria Plzen. Pas fitores 2-0 të skuadrës 'Viola', e cila i dha mundësinë Fiorentinës të kualifikohej në gjysmëfinale të kompeticionit, Italiano vrapoi drejt vijës anësore për të përqafuar dhe puthur gazetaren e Sky Sport, Vanessa Leonardi.

Imazhet treguan Italianon duke iu afruar Leonardit, duke i pëshpëritur diçka në vesh dhe më pas duke i dhënë asaj një "puthje të vogël", siç përshkruhet nga komentatori i Sky, Daniele Barone. Ky gjest tërhoqi vëmendjen e medieve dhe ngjalli reagime të ndryshme nga publiku.

Është e paqartë se çfarë i tha Italiano-Leonardit, por u duk se ishte një moment i madh lumturie për trajnerin pas fitores së ekipit të tij. Nuk ka ende asnjë deklaratë zyrtare nga Italiano apo Leonardi në lidhje me këtë episod, por ka mundësi që ata të kenë ndarë thjesht një shprehje të gëzueshme dhe spontane.

Natyrisht, gjesti i Italianos zgjoi kuriozitet për reagimet e partnerëve të tyre përkatës. Bashkëshorti i Leonardit, Maurizio Compagnoni, gjithashtu gazetar i Sky, mund të ketë diçka për të thënë për këtë moment intim mes bashkëshortes së tij dhe trajnerit të Fiorentinës. Po kështu, ka mundësi që bashkëshortja e Italianos të ketë një reagim apo koment për atë që ka ndodhur.

Trajnerët dhe gazetarët shpesh e gjejnë veten duke punuar së bashku dhe duke ndarë momente fitoreje, tensioni dhe suksesi. Ndaj ka mundësi që ajo që ndodhi mes Italianos dhe Leonardit të përfaqësojë thjesht një manifestim lumturie dhe mirënjohjeje nga ana e trajnerit ndaj gazetares për punën e saj në pasqyrimin e ndeshjes.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

SHBA, numri i faqeve me lajme të rreme në internet, më shumë se faqet e mediave legjitime

SHBA, numri i faqeve me lajme të rreme në internet, më shumë se faqet e mediave legjitime