Putin inaguron rrjetin e ri të tramvajit në Mariupol: Do rivendosim në normalitet jetën në rajonet e pushtuara

Putin inaguron rrjetin e ri të tramvajit në Mariupol: Do rivendosim në normalitet jetën në rajonet e pushtuara

Presidenti rus Vladimir Putin inauguroi sot rrjetin e ri të tramvajit të ndërtuar në Mariupol, qyteti në juglindje të Ukrainës i pushtuar nga rusët vitin e kaluar. 

Putin tha se Rusia, nuk do të kursejë asnjë përpjekje për të rivendosur jetën në normalitet në katër rajonet e aneksuara në Ukrainë.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Kina dhe India votojnë pro rezolutës së OKB-së që njeh Rusinë si agresore ndaj Ukrainës! SHBA: 100 mijë ushtarë rusë janë vrarë


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Tiranë, dhunohet administratori i 'Pamfleti' Gjergj Zefi! Po dilte nga zyra

Tiranë, dhunohet administratori i 'Pamfleti' Gjergj Zefi! Po dilte nga zyra