Putin: Nuk do të lejojmë kërcënime ndaj territoreve tona historike! Trupat e SHBA-së në Gjermani janë forca pushtuese

Putin: Nuk do të lejojmë kërcënime ndaj territoreve tona historike! Trupat e SHBA-së në Gjermani janë forca pushtuese


Rusia nuk mund të lejojë që territoret e saj historike të kërcënohen. Kështu deklaroi presidenti Vladimir Putin, duke shtuar se qëllimi kryesor i operacionit ushtarak në Ukrainë është mbrojtja e popullit dhe vetë Rusisë. Kështu raporton agjencia e lajmeve "Tass".


Lajmi kryesor:

Tanke gjermane dhe amerikane në ndihmë të Ukrainës! Biden bisedë telefonike me liderët europianë! Zelensky kërkon raketa me rreze të gjatë


S.C/SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Digjen tre makina në veri të Kosovës, u përkisnin shtetasve serbë! Në pranga autori i dyshuar

Digjen tre makina në veri të Kosovës, u përkisnin shtetasve serbë! Në pranga autori i dyshuar