Putin: Ukrainasit kanë nisur kundërofensivën por nuk kanë asnjë sukses

Putin: Ukrainasit kanë nisur kundërofensivën por nuk kanë asnjë sukses

1685133194_vladimirputin.JPG

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin u shpreh se kundërofensiva e Ukrainës ka nisur por pa sukses. Teksa u shpreh i bindur për nisjen e sulmit, ai tha se ukrainasit nuk kanë arritur objektivat në asnjë sektor,

“Mund të themi me siguri se kundërofensiva e Ukrainës ka filluar. Forcat ukrainase nuk i kanë arritur objektivat e tyre në asnjë sektor, falë guximit të ushtarëve rusë dhe organizimit korrekt të trupave"- shprehet Putin.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Putin: Ukraina ka nisur kundërofensivën por pa asnjë sukses! Kievi: Kemi arrestuar rusët që hodhën në erë digën


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

S’ka punëtorë e financim, bujqësia tkurret në prill-qershor! Eksperti: Të zhbllokohen fondet e IPARD, humbasim shumë

S’ka punëtorë e financim, bujqësia tkurret në prill-qershor! Eksperti: Të zhbllokohen fondet e IPARD, humbasim shumë