Për të dytën herë brenda një muaji, thirret në SPAK deputeti i PD, Zef Hila (VIDEO)

TIRANË- Për të dytën herë brenda një muaji, ish-kryebashkiaku i Vaut të Dejës dhe aktualisht deputet i 'Rithemelimit', Zef Hila është thirrur në SPAK. 

 Ish-kryebashkiaku i Vaut të Dejës, u shpreh pas marrjes në pyetje se u paraqit pranë SPAK në cilësinë e personit që ka dijeni për rrethanat e hetimit, për një çështje që është në proces.

Hila theksoi se nuk mund të japë detaje, pasi hetimi i çështjes është në proces nga organi procedues dhe konsiderohet sekret.

Nga sa mësohet, Spak po kryen hetimet për disa abuzime në bashkinë e drejtuar nga Hila përpara se të shkarkohej nga qeveria Rama, por nuk dihet se për çfarë konkretisht.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Bobi: 13/10/2022 11:00

    Ky l*** ka ngel vetem duke shpifur dhe duke bere spiunlleqe. Te pergjigjet edhe per paudhesite e veta. I ka bere njerezit e asaj zone te gjithe spiune te njeri tjetrit, i ka perqare dhe po i perdor njerezit si kavie per qellimet e tij. Njeri i pabese dhe me dy fytyra.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria mbetet me një Gjykatë Apeli në Tiranë, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Hetimet për dokumentet e fshehura, FBI kontroll shtëpisë së Joe Biden në Delaware

Hetimet për dokumentet e fshehura, FBI kontroll shtëpisë së Joe Biden në Delaware