Qarkullonte me armë pa leje, policia shtrin në tokë dhe vë në pranga të riun me ‘Range Rover’ në Durrës

Policia e Durrësit arreston Enger Muça

DURRËS- Teksa puna për “goditjen” e rasteve të armëmbajtjes pa leje vazhdon, policia e Durrësit ka arrestuar një 26-vjeçar i cili qarkullonte me armë zjarri me vete.

Pas informacioneve të marra policia ka ndaluar Enger Muça, i cili po drejtonte automjetin tip "Range Rover".  I riu është vënë menjëherë në pranga nga policia pasi gjatë kontrollit fizik të ushtruar, iu gjet 1 armë zjarri pistoletë dhe 2 krëhëra me 15 fishekë.

Ato u sekuestruan në cilësinë e provës materiale, ndërsa Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprën penale "Armëmbajtje pa leje".

J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rritje pagash për mjekët, infermierët e mësuesit me 6% në vitin 2022, a është e mjaftueshme?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Vodhën energjinë elektrike, arrestohen 11 persona, 26 nën hetim, 14 të tjerë shpallen në kërkim