Qatip Osmani s'e ka 'shkopin magjik', Vllaznia barazon 1-1 me Erzenin në Shkodër (GOLAT)

Vllaznia 1-1 Erzeni

SHKODËR - Vllaznia dhe Erzeni barazuan 1-1 për javën e 11-të në Superligë. Dueli i zhvilluar në "Loro Boriçi" ishte i pari për Qatip Osmanin në krye të stolit të shkodranëve, me trajnerin që u prezantua vetëm dje para medieve. Edhe largimi i Memellit s'e ka sjellë suksesin e plotë të Vllaznisë, me Osmanin që merr vetëm një pikë në debutim.

Ndeshja u zhbllokua pas 28 minutave lojë me penalltinë e Bekim Balaj, që kaloi në epërsi vendasit. Në një stadium "të ftohtë", pjesa e parë u mbyll me avantazhin minimal të Vllaznisë.

Duhej minuta e 68-të që Erzeni të barazonte shifrat. Goditja e Zekës nga jashtë zone u stampua në shtyllën pingule dhe me topin e kthyer, portieri i Vllaznisë, Qarri ishte i pafat duke e devijuar në rrjetën e tij.

Kështu të dyja skuadrat ndajnë nga një pikë, me Vllazninë dhe Erzenin që i bashkohen Kukësit dhe Skënderbeut në kuotën e 13 pikëve për vendet gjashtë dhe tetë në renditje.

Renditja/ Partizani s'dorëzohet kurrë, fiton 0-1 në Laç në minutën e 94! Tirana mposht 2-0 Teutën, Vllaznia dhe Erzeni paqe 1-1 (GOLAT)

1 maji, a respektohen të drejtat e punëtorëve në Shqipëri?

×

Champions League/ PSG vijon ‘traditën’, Dortmund e mposht 1-0 në gjysmëfinalen e parë