Qefalia-Murrizit: PS s'ka synim përjashtimin e opozitës së re nga 'Zgjedhorja'

Në studion e Report Tv, deputeti i Partisë Socialiste, Xhemal Qefalia ka hedhur poshtë çdo dyshim se mazhoranca po synon që të përjashtojë nga Reforma Zgjedhore opozitën e e re parlamentare. Qefalia tha se një gjë e tillë nuk është aspak e vërtetë.

"Nuk është në objeksionet tona që të anashkalohet opozita e re. Kanë të drejtë të votojnë. Mazhoranca dhe Komisioni që është ngritur e ka marrë në konsideratë dhe pjesën e tjetër, gjë për të cilën ka pasur kontestime nga opozita në parlament sepse duam s'duam është pjesë reale dhe duhet të jetë pjesë e tavolinës", tha Qefalia.


Lajmi kryesor:

Murrizi: Opozita e re takim me ambasadorët, PD-PS duan të na përjashtojnë nga 'Zgjedhorja'! Qefalia: E pa vërtetë


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A do të merrni pjesë në tubimin e thirrur nga Presidenti Meta më 2 mars në Bulevard?