Qëllohet me thikë emigranti shqiptar në Itali, vihen nën hetim kolegu

Qëllohet me thikë emigranti shqiptar në Itali, vihen nën hetim kolegu

Një emigrant shqiptar ka mbetur i plagosur me thikë teksa ishte duke punuar në një fermë në provincën e Pordenones në Itali. Ai u godit nga një koleg i punës, por mbeten ende të paqarta shkaqet që çuan në këtë ngjarje.

Ai ka marrë goditje në bark dhe ndodhet në gjendje të rëndë për jetën në spital.

Shqiptari, identitei i të cilit nuk dihet, është shpëtuar nga punëdhënësi i tij i cili pasi ka njoftuar urgjencën e ka dërguar vetë para se të mbërrinte ambulanca Ai iu nënshtrua një operacioni delikat, dhe dodhet në spital nën kujdein e mjekëve.

Nuk dihen ende rrethanat e ngjarjes së rëndë ndërkohë mediat italiane raportojnë se karabinierët kanë vënë në pranga një person, si autor të dyshuar të plagosjes.

 

K.T./B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Reforma territoriale, mendoni se ndarja aktuale në 61 bashki është në rregull?×

Lajmi i fundit

Babë e bir në pranga, i gjendet parcelë me kanabis në Himarë

Babë e bir në pranga, i gjendet parcelë me kanabis në Himarë