Qëlloi me grushte biznesmenin Luca, Luçiano Boçi në 'Pa Protokoll': Dhuna do të jetë pjesë e fushatës zgjedhore deri me 25 prill

Ndërsa sot në media doli video ku dukej përplasja mes kandidatit për deputet i PD në Elbasan, Luciano Boçi ku gjuante me grushte biznesmenin Gjergj Luca, për demokratin këto pamje janë cilësuar të manipuluara. Gjatë një interviste në emisionin "Pa Protokoll" në Report Tv, Boçi tha se video nuk tregon ngjarjen si ka ndodhur, ndërsa grushtet që i ka dhënë biznesmenit Luca për të kanë qenë një reagim instiktiv dhe mbrojtës që do e bënte kushdo.  Në lidhje me rastin Boçi tha se denoncoi, por policia nuk bëri asnjë reagim, madje nuk sekuestroi as kamerat pasi sipas tij biznesi ku ndodhi përplasja tha se nuk i dispononte, ndërkohë që në media dolën video.

Boçi vijon të shprehet se ka qenë biznesmeni i është afruar i pari, ndërsa në lidhje me personin që e shoqëronte dhe mbante Lucën ndërsa Boçi i gjuante me grushte, kandidati i PD shprehet se ai nuk ishte bodyguard i tij por një njeri i thjeshtë që ndodhej më të në takimin elektoral.

"Nuk kam shkuar unë te biznesmeni, unë isha në takim elektoral me përfaqësues të banorëve të zonë për të diskutuar çështjet që janë. isha duke u përshëndetur me ta kur zoti X vjen dhe adreson ndaj meje fyerje. Besoj se mbështetja politike dhe mbështetja e biznesit të tij në interesa politik e bën atë që të sulmoj një kandidat për deputet si mua. Në momentin që më goditi e denoncova. Reagimi im në video është instiktiv, mbrojtës dhe kushdo do të reagojë dhe po flasim një video të manipuluar. Unë nuk kam bodyguard dhe ai që më shoqëronte ëhstë një person i thjeshtë, nuk është roja ime. Policia nuk ka bërë asnjë reagim dhe nuk ka marrë asnjë kamera dhe është mbështetur mbi editimin e videos që u bë publik në media. Biznesi i tha se nuk i dispononte kamerat, ndërkohë mediat gjejnë videon", tha Boçi

Gjatë ditës së sotme, Report Tv ka siguruar pamjet e momentit të përplasjes fizike mes kandidatit për deputet të PD-së, Luçiano Boçi me biznesmenin Gjergj Luca  të ndodhura një ditë më parë në një lokal në Elbasan. Në pamjet e siguruara nga kamerat e sigurisë së lokalit në Labinot ku ka ndodhur ngjarja shihet sesi grupi që e shoqëron ish-deputetin Boçi e mban Lucën ndërkohë që vetë kandidati i PD e qëllon me grushte.

VIDEO e zënkës 

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 23:21
Paralajmëron Boçi: Dhuna do të jetë pjesë e fushatës zgjedhore deri me 25 prill

Përplasja në Ditën e Verës në Elbasan, mes militiantëve të PD dhe PS-së në prani të Lulzim Bashës dhe Edi Ramës, dhe sherri me grushte e një ditë me parë mes Luçiano Boçit dhe biznesmenit Gjergj Luca, sipas kandidatit të PD-së dhuna do të jetë pjesë e fushatës zgjedhore. Boçi deklaroi në emisionin ‘Pa Protokoll’ se situata është e agravuar, ndërsa u bën thirrje qytetarëve që me votën e tyre të japin verdiktin në 25 prill.

‘Në parashikimet e mia dhuna do të jetë pjesë shoqëruese e kësaj fushatë deri me 25 prill. Situata është shumë e agravuar, për shkak të shumë elementëve që ne argumentuam, ajo që duhet të bëjmë ne si qytetarë është pjesëmarrja në votime, angazhimi qytetar për të shprehur vullnetin e tij politik, jo vetëm ndaj perceptimeve që ne lëshojmë nga studio, por për shkak të programeve dhe vizioneve që do të bëjë që kjo dhunë do të sfumohet dhe në datë 25 verdikti do të jetë i pastër dhe i drejtë’- tha Boçi.

I.K./B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se Gjykata Kushtetuese do e shkarkojë presidentin Meta ?

Komento

Komente

 • Tirona: 20/03/2021 12:36

  Nese Basha nuk mer masa ndaj Don Bocit per te shpetuar humbjen katastrofike ne Elbasan, Un po te them vazhdo sic e ke nisur,bej qef dhe 35 dite duke u kapardisur neper ekranet e TV o Neonazist , vetem njerezit e Gestapos benin veprime te tilla per te kercenuar kundershtaret e tyre dhe mos ta haje mendja qe me telefonin qe i ke vjedhur nje qytetari mund te besh nje Babale te dyte.Deputetet e PD qe garojne ne Elbasan per te shmangur humbjen e tyre per shkak te veprimeve neonazishte te kolegut te tyre duhet ti kerkojne Bashes dhe elektoratit te tyre largimin e ketij neonazisti nga kandidatura per tu bere deputet .

  Përgjigju
 • elbasani: 20/03/2021 11:46

  ky bq esht fytyra e opozites ne vend.jemi ne duart e politikaneve te poshter ,me kete gjest qe ben ky i jep vota edit e nje grusht te forte shqupit e gjith zagareve qe i sillen perark tyre. po nuk reagoi lulja e shqupit qe ta perzeri kete legen me nder profesor do te thote qe esht i kapur nga krimi e nga keta lloj mostrash...e mos te lefi per te tjeret qe kane ne rradhet e tyre kriminela kur vet i fut keta maskarenj ne lista

  Përgjigju
 • albblog: 20/03/2021 11:45

  ore keta jan te pacipe, ca i sillni ne studjo?? jan edhe pula. me 3 veta ai atje edhe thote po vetembrohesha

  Përgjigju
 • Endri: 20/03/2021 10:19

  Vazhdoni keshtu se vetem nder i beni Rames se njeri nuk trembni, po fare fare o qelbesira

  Përgjigju
 • Mala: 20/03/2021 09:34

  Eshte shemti, opozita ak tyale po e sheh me sy e po degjon me vesh humbjen e thelle.Andaj, nuk po mund te permbahet,ka humbur durim e tolerance, eshte percatuar per dhunen, ta demkos procesin zgjedhor."Nese nuk fitoj une.deti kos u beft"eshte mllef ndaj popullit,qe nuk lejon rikthim te kaosit dhe shemtise.

  Përgjigju
 • Ladi: 20/03/2021 09:31

  Keta dhunen e kan slogan te fushates. Ky njeri me grushtim gangsteri si mund te jete peragog?

  Përgjigju
 • Sifi: 20/03/2021 09:11

  Prokuroria te zbatoj ligjin dhe te nis hetimet dhe te denohet fajtori.Basha promovoj se fushata do jete me dhune dhe sharje qe ne diten e veres.Por socialistet duhet te mos bien pre e provokimeve.Nese Boci ka bythe se eshte trim, lete matet tek per tek me Lucen por jo me bashibozuk qe e ndihmojne.Me keto veprime PD kujton se do friksoj popullin por e ka per koke te vet.Dhuna sjell dhune or parti babalesh

  Përgjigju
 • Kasem gahinji: 20/03/2021 07:48

  E pranon vete,ka qene reagim instiktiv.vetem kafshet kane reagime te tilla.Po pranojme dhe te cmendurit,po ky profesori....Shikoni mos ka ndonje kartele te psikiatriku i elbasanit.

  Përgjigju
 • Berat: 20/03/2021 01:15

  Po telefonin pse e fute ne xhep o i pa fytyr,Ti duhet te denohesh dhe per vjedhje hajdut m*ti

  Përgjigju
 • Ben: 20/03/2021 00:01

  O rrugac m*ti medemek deputet ti.

  Përgjigju
 • boqi: 19/03/2021 23:45

  Pse nuk eshte ne burg ky boqi

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Identifikimi biometrik krijon vonesa, në disa komuna në Maqedoninë e Veriut do të votohet edhe pas orës 19:00