Plagosja e pronarit të fasonerisë në Fushë Krujë, arrestohet autori! 42-vjeçari e ndoqi për disa metra dhe e qëlloi 3 herë, po fatmirësisht e kapi vetëm një plumb në këmbë

FUSHË KRUJË- 42-vjeçari Fatmir Rrahmani është autori i plagosjes së pronarit të fasonerisë pasditen e së shtunës në lagjen "Sinur"  Fushë Krujë.

Arratia e autorit nuk ka zgjatur më shumë se 24 orë! Ai është arrestuar ditën e sotme pasi qëlloi me armë zjarri në këmbë pronarin e fasonerisë, Arben Dedja, i cili ndodhet të spitali i Traumës, jashtë rrezikut për jetën. Report Tv mëson se gjithçka ka nisur pas një sherri banal, i cili më pas ka agravuar deri në përdorimin e armës.

Autori e ka ndjekur biznesmenin për disa dhjetëra metra dhe ka qëlluar disa herë në drejtim të tij, por fatmirësisht ngjarja nuk përfundoi tragjikisht, pasi vetëm një nga plumbat e ka kapur në këmbë. Nga sa raportohet, në vendin e ngjarjes janë gjetur 3 gëzhoja dhe një makinë e braktisur në afërsi të Borizanës, brenda së cilës u gjet dhe telefoni i autorit.

“Vihet në pranga, autori i ngjarjes së ndodhur ditën e djeshme në Krujë, ku mbeti i plagosur me armë zjarri 61-vjeçari. Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Krujë, në vijim të punës për dokumentimin e plotë të ngjarjes së ndodhur dje në Krujë, bënë arrestimin e autorit të dyshuar shtetasit F. Rr., 42 vjeç, banues në fshatin Luz, Fushë Krujë.

Ky shtetas ditën e djeshme, rreth orës 18:50, pas një konflikti të çastit për motive të dobëta, në lagjen "Sinur"  Fushë Krujë, ka plagosur me armë zjarri në këmbë, shtetasin A. D., 61 vjeç, i cili ndodhet nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën. Nën drejtimin e Prokurorisë vijon puna për dokumentimin e plotë të kësaj ngjarje. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë, për veprime të mëtejshme", njofton Policia.

B.K./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë