Qendrat e votimit në kat të dytë në KZAZ 59 në Fier, të moshuarit hasin vështirësi në ngjitjen e shkallëve për të votuar (VIDEO)

Në Fier në shkollën “Pinellopi Pirro” KZAZ 59 qendrat e votimit 30131 dhe 3013 janë në katë të dytë. Në këtë mënyrë është thyer rregullorja e ministrisë së shëndetësisë që qendrat e votimit duhet të jenë në katë të parë. Duke qenë se qendrat e votimit janë në kat të dytë të mishuar hasin probleme për tu ngjitur për të hedhur votën e tyre.


Lajmi kryesor:

Shqiptarët votuan, procesi ishte i qetë, pjesëmarrja mbi 47 %, më e lartë se 2017! Problemet vetëm me identifikimi biometrik dhe fotografimi i votës


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Samiti i BE në Tiranë do përshpejtojë integrimin?×

Lajmi i fundit

Tre mësime nga artet marciale mbi zhvillimin e negociatave, flet praktikanti: Silluni si ujë, jo më 'shpatë në dorë'

Tre mësime nga artet marciale mbi zhvillimin e negociatave, flet praktikanti: Silluni si ujë, jo më 'shpatë në dorë'