Qetësohet Sylvinho, Berat Gjimshiti lë pas dëmtimin

Qetësohet Sylvinho, Berat Gjimshiti lë pas dëmtimin

Berat Gjimshiti

Berat Gjimshti është rikthyer në aksion dhe pritet të jetë gati në sprintin final të sezonit për Atalantën. Mbrojtësi i Kombëtares u dëmtua në ndeshjen që bergamaskët luajtën kundër Salernitanës, me lëndimin në gju që nuk ka qenë i rëndë.

Lajmi i mirë dhe për Kombëtaren e Shqipërisë, pasi pritet që Gjimshiti të jetë pjesë e listës së Sylvinhos për dy ndeshjet e muajit qershor.Mbrojtësi mungoi në takimin e kuqezinjve ndaj Polonisë për shkak dëmtimi, por këtë herë duket se fati po e ndihmon që të rikthehet me skuadrën përfaqësuese për të dhënë kontributin e tij.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Qëlloi efektivin që po e ndiqte me 2 plumba në bark, del para gjykatës Klered Bozhanaj

Qëlloi efektivin që po e ndiqte me 2 plumba në bark, del para gjykatës Klered Bozhanaj