Qeveria: Kriteret e reja për legalizimet
në zonat informale dhe ato formale

Qeveria: Kriteret e reja për legalizimet<br />në zonat informale dhe ato formale
TIRANE- Këshilli i Ministrave ka përcaktuar këtë muaj një seri kriteresh të reja për përfshirjen dhe skualifikimin e objekteve në procesin e legalizimit të ndërtimeve pa leje brenda zonave informale dhe jashtë tyre.

Sipas përcaktimeve të reja, objektet do të skualifikohen për motive që nisin që nga shkelja e distancave të caktuara nga rrugët, për të shkuar te prania e tyre në territore ndërtimesh publike, kulturore, turistike, e deri te përplasja me planet urbanistike.
 

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet