Nga Mustafa Nano te Ervin Bushati, qeveria nis zëvendësimin e ambasadorëve! Ja disa nga emrat e rinj

Nga Mustafa Nano te Ervin Bushati, qeveria nis zëvendësimin e ambasadorëve! Ja disa nga emrat e rinj

Ervin Bushati, Vasilika Hysi dhe Mustafa Nano

Qeveria ka nisur procesin për zëvendësimin e ambasadorëve të cilëve u ka mbaruar mandati! Mësohet se këto ndryshime nga qeveria pritet që të kalojnë në presidencë për t’u zyrtarizuar.

Burime për Top Channel bëjnë me dije se ish-deputeti Ervin Bushati, pritet që të zëvendësojë ambasadoren Floreta Faber në SHBA.

Ndërsa analisti Mustafa Nano, është propozuar për të qenë ambasador i Shqipërisë në Zvicër. Të njëjtat burime mësojnë se Ilir Gjoni i cili është ambasador në Zvicër, mësohet se është propozuar të kalojë ambasador në NATO.

Ndërsa vendin e ambasadorit në Emiratet e Bashkuara nga Ermal Dredha pritet ta zëvendësoi Ridi Kurtezi.

Emri tjetër, ish-nënkryetarja e Kuvendit, Vasilika Hysi do të drejtojë Misionin e Përhershëm të Shqipërisë pranë Zyrës së Kombeve të Bashkuara në Gjenevë.

Ndërsa ish-deputeti socialist Fate Velaj do të drejtojë diplomacinë shqiptare në Vjenë.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Edi25252: 30/05/2023 16:36

  muç nano ambasador në Zvicër ??!!!??!! .Besoj nuk e dëgjova mirë , ose është një shaka pa kripë .????????????????????

  Përgjigju
 • Tirona: 30/05/2023 00:35

  A më mos ja ulni kaq posht vlerën zyrave të ambasave tona nëpër Botë. A nuk ësht turp me çu Muç Nanon ambasador në ZVICËR ...THIRRINI MENIES O QEVERITAR SE E LEGENOSËT FAREEEE DINJITETIN KOMBËTAR(ATË ÇIKË DINJITET QË KA MBET)

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Bawendi, Brus dhe Ekimov marrin çmimin Nobel në kimi! Zbuluan pikat kuantike, gjenden në ekrane e llambat LED  

Bawendi, Brus dhe Ekimov marrin çmimin Nobel në kimi! Zbuluan pikat kuantike, gjenden në ekrane e llambat LED