Qeveria po pret propozimin e opozitës për uljen e TVSH-së deri në 6% për produktet e shportës

Qeveria po pret një propozim konkret nga opozita për uljen e TVSH-së nga 20% deri në 6% për artikujt bazë siç janë produktet e shportës.

Kështu bëri me dije zv.kryeministri i Shqipërisë Arben Ahmetaj, gjatë një konference për mediat, ku u përgjigj nëse do ta pranojë këtë nismë.

“Propozimi i opozitës nuk është se është paraqitur një dokument zyrtar që të komentoj, kur të paraqitet do të merrni dhe komentet tona zyrtare”.- tha Ahmetaj.


Lajmi kryesor:

Rimëkëmbja ekonomike/ Qeveria: Rritja e ekonomisë me 17.9% në tremujorin e dytë, tregues i trendit të shërimit


M.Q./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me nismën e PS për të zbuluar politikanët bashkëpunëtorë të ish-sigurimit?×

Lajmi i fundit

Ish bashkëshorti nxjerr videot kur Britney Spears i bërtet dy djemve: Nuk mund të rri duarkryq

Ish bashkëshorti nxjerr videot kur Britney Spears i bërtet dy djemve: Nuk mund të rri duarkryq