Qindra shtëpi të shkatërruara nga përmbytjet në Brazil

Qindra shtëpi të shkatërruara nga përmbytjet në Brazil

Reshjet e shiut kanë shkaktuar përmbytje dhe shkatërrime në Brazil.

Raportohet për 20 të vrarë duke detyruar mijëra të tjerë të largohen pasi përmbytjet dhe rrëshqitjet e dheut kanë dëmtuar një pjesë të pronave në juglindjen të vendit.

Ekipet e shpëtimit në  Espirito Santo dhe Rio de Janeiro u përpoqën të shpëtojnë qytetarët e bllokuar, shkruan DW.

B.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Atentati me 3 të vrarë në Memaliaj, saga e krimeve që pasoi ekzekutimin e Aleksandër Sadikajt e Edmond Papës në 2022

Atentati me 3 të vrarë në Memaliaj, saga e krimeve që pasoi ekzekutimin e Aleksandër Sadikajt e Edmond Papës në 2022