Qofte me fasule nga zonja Albana

Qofte me fasule

Përbërësit:

 • 500 gr fasule
 • 1 qepë të grirë imët
 • 2 thelpinj hudhër
 • 3 kupa miell
 • 1 vezë
 • Majdanoz
 • Piper i kuq
 • Kripë, piper i zi

Përgatitja:

Fasulet e ziera mirë i bashkojmë me qepën e grirë imët, hudhrën e shtypur, miell, vezë, majdanoz të grirë, kripë, piper. E punojmë mirë brumin dhe e lemë për pak minuta. Më pas skuqim qoftet lugë -lugë dhe i servirim spërkatur me pak lëng limoni.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  Gjykata e Apelit i jep vulën e PD-së Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Zjarri përfshin ndërtesën në Kuvajt, 49 viktima dhe 11 të plagosur

Zjarri përfshin ndërtesën në Kuvajt, 49 viktima dhe 11 të plagosur