"Çfarë të mbjellësh do korrësh"
ekzekutohen militantët e ISIS

"Çfarë të mbjellësh do korrësh"<br />ekzekutohen militantët e ISIS
Çfarë të mbjellësh do korrësh! Kjo duket se është fabula e këtyre fotove që qarkullojnë në internet, ku vetë militantët e ISIS do të ekzekutohen nga rebelët e moderuar të Sirisë.

Rebelët sirianë, të veshur me portokalli, kanë kapur terroristët e shtetit islamik gjatë operacionit të tyre dhe i kanë ekzekutuar më pas në të njëjtën formë që ata kanë ekzekutuar ‘pretë’ e tyre të mëparshme.

Ky lajm është konfirmuar edhe nga mediat në lindje, të cilat kanë shpërndarë këto fotografi në rrjetin social Twitter.
ISIS
ISIS
ISIS
Redaksia Online
(m.p/shqiptarja.com)

 

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Fullkrug nderon 'Panzerat' në limte, Gjermania barazon 1-1 me Zvicrën dhe del e para në Grupin A! Skoci 0-1 Hungari, trishtohet Shqipëria

Euro 2024/ Fullkrug nderon 'Panzerat' në limte, Gjermania barazon 1-1 me Zvicrën dhe del e para në Grupin A! Skoci 0-1 Hungari, trishtohet Shqipëria