Qytetarë e artistë në Shkodër firmosin peticionin, të grumbulluar pa maska e distancë fizike (VIDEO)

Para Teatrit Migjeni në Shkodër, Aleanca për Teatrin po zhvillon tubimin sensibilizues dhe mbledhja e firmave për peticionin për rindërtimin e teatrit aty ku ishte, ashtu siç ishte. Shkodra është qyteti i tretë pas Tiranës e Durrësit, për firmosjen e peticionit.

Në mbështetje të kësaj kauze kanë ardhur shumë qytetarë dhe artistë shkodranë, të cilët kanë hedhur firmën e tyre në peticion në mbështetje të Aleancës.

Ajo që vihet re është prania e madhe e njerëzve pa asnjë mbrojtje, të dyndur në turma dhe pa maska e distanca sociale, a thua koronavirusi u zhduk dhe është një histori e së shkuarës. Nuk duhet të harrojmë se Shkodra është ende një zonë e kuqe dhe me rrezik potencial për të rritur infeksionin e COVID-19.


Lajmi kryesor:

Aleanca për Teatrin zhvendoset në Shkodër për peticionin! Qytetarët pa maska e distancë fizike! Vëllezërit Budina: Do ringremë simbolin e lirisë


I.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se partitë politike do ta respektojnë kuotën gjinore, 30% gra në listat fituese të kandidatëve për deputetë?×

Lajmi i fundit

John

Si PD-LSI po fusin në listën e deputetëve të afërmit e gjyqtarëve të ‘djegur’ nga Vetingu për pasuri përrallore