Qytetarja në Berat: Votova dhe palosa fletën, por komisionerja më tha tregove votën! Më thanë do njoftojmë policinë, por unë nuk kam bërë gjë (VIDEO)

Një qytetare në Berat ka shprehur shqetësimin e saj, pasi tregon se është akuzuar nga komisionerja se ka treguar votën dhe se për këtë do të njoftohet policia. Ajo thotë se kishte palosur fletën pasi kishte votuar, por komisionerj ai kishte thënë se kishte treguar votën dhe për këtë arsye fleta e saj e votimit doli e pavlefshme dhe u gris. Ajo mohon të ketë treguar votën dhe thotë se nuk ka frikë nga policia pasi nuk ka bërë asgjë.

"Votova dhe po palosja fletën, komisionerja më tha që tregove votën, jo i thash po palos fletën dhe më thanë që del e pavlefshme dhe e grisa më thanë do njoftojmë policinë nuk kam frike nga policia se nuk kam bere gjë", tha ajo.


Lajmi kryesor:

Shqiptarët votuan, procesi ishte i qetë, pjesëmarrja mbi 47 %, më e lartë se 2017! Problemet vetëm me identifikimi biometrik dhe fotografimi i votës


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Samiti i BE në Tiranë do përshpejtojë integrimin?×

Lajmi i fundit

Rama në Bruksel ‘kritika’ për kohën: Ne të Ballkanit nuk na mjaftojnë 5 minuta, duhet të na jepni kohë pa fund për të folur

Rama në Bruksel ‘kritika’ për kohën: Ne të Ballkanit nuk na mjaftojnë 5 minuta, duhet të na jepni kohë pa fund për të folur