Qyteti i Vlorës i preferuar nga turistët në çdo stinë: Ushqimet, natyra, njerëzit dhe gjithçka është perfekte

Edhe pse sezoni turistik ende nuk është çelur zyrtarisht, në Vlorë turistët duket se nuk mungojnë në asnjë stinë të vitit.

Mike se bashku me bashkshorten ka ardhur nga Gjermania duke udhètuar me kamper ndersa eshte hera e gjashte qe viziton Vlorën dhe Shqipërinë.

“Hera e pare që kam qenë këtu është mbase 12 vjet më parë. Në Vlorë na pëlqen muzeumi, qyteti është i mire, deti  dhe gjithçka tjetër është e mire. Kjo është arsyeja që vijmë sèrish në Shqipëri.”

Mes turisteve ka edhe të rinj që preferojnë të udhëtojnë me bicikletë në qytet. Ata e kanë viziten e tyre te pare dhe pranojnë se do te rikhehen sërish pasi kanë mbetur të surprizuar.

“Jam nga Gjermania. Është hera e pare në Shqipëri . Këtu është bukur . ne kemi qenë në Tiranë më pas kemi udhëtuar në Berat dhe tani jemi këtu. Njerëzit janë shumë të sjellshëm e natyra shumë e bukur. Ne do të qëndrojmë një javë në Shqipëri dhe tre ditë në Vlorë."

“Ne po udhëtojmë së bashku dhe është hera e pare në Shqipëri. Është e mrekullueshme. Ushqimet janë janë të shijshme dhe natyra është e bukur. Gjithçka perfekte”, thanë turistët.

 

A.M./LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Integrim para anëtarësimit të vendeve kandidate në BE

Integrim para anëtarësimit të vendeve kandidate në BE