Ra nga dritarja e hotelit ku po qëndronte në Itali, vdes kryebashkiaku polak

Ra nga dritarja e hotelit ku po qëndronte në Itali, vdes kryebashkiaku polak

Foto ilustruese

Një kryetar bashkie nga Polonia, ra nga kati i katërt i një hoteli ku po qëndronte në Kaljari të Italisë dhe humbi jetën.

44-vjeçari ndodhej në Sardenjë së bashku me kolegë të tjerë bashkatdhetarë për takime institucionale, ndërsa në orën 2 të mëngjesit ai ra aksidentalisht nga dritarja e hotelit “2 kolonat”.

Sipas hetimeve paraprake, kryebashkiaku ndodhej në një dhomë me një koleg dhe dyshohet se ishte ulur në dritë, ku ka humbur ekuilibrin duke rënë poshtë nga një lartësi prej dhjetëra metrash.

Hetuesit e kanë përjashtuar pistën e një krimi dhe thonë se ngjarja ka qenë aksidentale.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush ka mbajtur qëndrimin më të saktë rreth situatës në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ Milani 'pa busull' në Champions League, Newcastle turpëron PSG-në! Man. City mrekullohet nga Alvarez, Lazio fiton 'in-extremis'! Shënon Arbnor Muja

GOLAT/ Milani 'pa busull' në Champions League, Newcastle turpëron PSG-në! Man. City mrekullohet nga Alvarez, Lazio fiton 'in-extremis'! Shënon Arbnor Muja