Radhë të gjata automjetesh në Kakavijë nga pala greke, një grua rezulton pozitive me koronavirus, të gjithë udhëtarët i nënshtrohen testit anti-Covid

Radhë të gjata në Kakavijë

Radhë ta gjata automjetesh janë krijuar në Kakavijë nga pala greke për shkak të zbulimit  të një shtetaseje shqiptare e cila ka paraqitur testin negativ, por në bazë të Rapid Test në doganën greke ka rezultuat pozitive me Covid 19.

Në këtë mënyrë  të gjithë udhëtarët me apo pa vaksinë i janë nënshtruar Rapid Test duke krijuar radhë.

Sipas të dhënave, së fundmi gjatë hyrjes dhe daljes në Republikën e Shqipërisë autoritetet kanë përballuar një numër prej 7046 shtetas, nga të  cilët 2518 në hyrje dhe 4528 në dalje.

M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mund ta bëjë SPAK vettingun e politikanëve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Probleme me shëndetin? Mbretëresha Elizabeth II kalon natën në spital