Radhë të gjata në Kakavijë për tamponin, qytetarja: Punohet vetëm me një sportel, të merren masat

Një nga qytetarët që ndodhet në doganën e Kakavijës,  Irena Lame thotë se duhet të merren masa dhe të koordinohet puna sepse po qëndrojnë në duke pritur prej orësh në temperaturën 38 gradë celsius.

"Jemi që në orën 11, makinat kanë lëvizur me një ritëm shumë të avashtë. Kemi folur me ministrinë e jashtme dhe atë të brendshme, por nuk është dhënë zgjidhje. Njerëzit lëvizin pa maska dhe nuk është marrë asnjë masë. nuk po bëhet asgjë, kur temperatura shënon 38 gradë celsius dhe ne jemi këtu. radha është deri poshtë që të çon në fshatin Kakavijë. Numër ambasade nuk na kanë dhënë edhe dogana na ka thënë që mos ta marrim. Kemi kërkuar sqarim dhe na kanë thënë që nuk është faji jonë. Është vetëm një sportel, as tualete nuk ka tualete, ka gra,  të moshuar, jemi pa mbrojtje", tha qytetarja.


Lajmi kryesor:

Radhë në kakavijë/ Qytetarët presin për testin e COVID! Konsulli Shqiptar për Report Tv: Problem me grupin që merr tamponët (VIDEO)


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Grupimi Berishës koalicion me LSI për zgjedhjet e 6 marsit. Mendoni se ky vendim do u sjellë:×

Lajmi i fundit

John

Papa Françesku paralajmëron mbi rrezikun e ‘infodemisë’