'Shqipëri-Francë' paralizon qarkullimin/ Radhë automjetesh në rrugët hyrëse të Rinasit

RINAS- Radhë të shumta janë krijuar mbrëmjen e sotme në të rrugët hyrëse të Rinasit. Në aksin Kashar-Rinas dhe në atë Fushë Krujë-Rinas janë shënuar rreth 3 km radhë automjetesh të cilat i drejtohen aeroportit.

Në vendin ku janë krijuar radhët e automjeteve nuk ka patrulla policie, ndërkohë që pritet që fluksi i krijuar të neutralizohet në orët në vijim.

Radhët janë shkaktuar si pasojë e kontrollove të shumta për ndeshjen Shqipëri-Francë që zhvillohet mbrëmjen e sotme në stadiumin 'Air Albania'.

m.v./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është menaxhuar si duhet situata pas tërmetit të 26 Nëntorit?

Komento