Radhët e gjata në Kakavijë, shqiptarët bllokojnë rrugën në shenjë proteste (VIDEO)

Pas pritjes së gjatë prej katër ditësh, emigrantët shqiptarë kanë bllokuar rrugën në shenjë proteste.

Qytetarë të shumtë kanë zbritur nga makinat e tyre dhe janë vendosur në rrugë, për të protestuar për shkak të radhëve të gjata dhe procedurave të stërzgjatura të palës greke në pikën kufitare të Kakavijës. Në rrugë ndodhen edhe makina policie.

Në videon e publikuar shihet se në rrugë kanë dalë rreth 40 persona.

1597501737_protesta.jpg


Lajmi kryesor:

Arrihet marrëveshja! Rama: Sot do të punohet në Kakavijë edhe gjatë natës! Nga nesër kush hyn në Greqi 1 javë në karantinë! Qytetarët: Jemi shumë të gëzuar (VIDEO)


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ 'Gjelat' na shënojnë 4 gola, Shqipëria U-17 humbet me Francën në kryeqytet

VIDEO/ 'Gjelat' na shënojnë 4 gola, Shqipëria U-17 humbet me Francën në kryeqytet