Radhët në Kakavijë/Panariti: Qeveria e ka kthyer vendin në 'kurth' për qytetarët e saj

Ish ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti ka reaguar për radhët në Kakavijë duke e cilësuar si situatë të krijuar nga cinizmi dhe papërgjegjshmëria e qeverisë, që e kanë kthyer vendin në 'kurth' për qytetarët.

Panariti shkruan se radhët në kufi vjen si pasojë e izolimit nga Europa duke e kthyer vendin në një batërdi si në çështje ekonomike, shëndetësore dhe psikologjike.

"Ta kthesh vendin në një "kurth" për qytetarët dhe t'i akuzosh ata për këtë, është kryevepra e cinizmit dhe e papërgjegjshmërisë!

Se mos është vetëm pandemia që po i mban shqiptarët të zënë në kurth!
Të rreshtuar në radhët kilometrike të Kakavijës!

Ajo është vetëm kryesimptoma e një izolimi dhe segregimi shumë më kompleks.

Izolimi nga Evropa dhe përplasja e dyerve të saj para nesh është rrënja e këtij kurthi që e ka sjellë vendin në këtë gjendje! Në një batërdi...!

Batërdi, ekonomike, financiare, territoriale, demografike, shëndetësore, psikologjike..

Vendi një kurth për njerëzit! Pandemonium në pandemi! Nuk ka ku të shkojë më keq", shkruan Panariti.

I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja me Bashën, jeni pro apo kundër rikthimit të Sali Berishës në krye të PD-së?

Komento

Komente

  • Eri: 15/08/2020 11:12

    Edhe me hallet ben politik.Ik o pi*dhu

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

A i besojnë vërtetë amerikanët Lulzimit ?