Rafael Nadal rikthehet pas 103 ditësh, fiton pastër në Barcelonë

Rafael Nadal rikthehet pas 103 ditësh, fiton pastër në Barcelonë

Rafael Nadal

BARCELONË - 12 herë kampioni i turneut, Rafael Nadal u imponua 6-2, 6-3 kundër Flavio Cobolli (Itali) për siguruar një përplasje të raundit të dytë me Alex de Minaur të martën.

Emocioni, pjesëmarrja dhe fitorja. Rafa Nadal u rikthye për të luajtur tenis pas 103 ditësh dhe këtë e bëri në shtëpinë e tij, në 'Reial Club de Tenis' në Barcelonë, në turneun 'Code de Godo', të cilin e ka fituar 12 herë.

Një ditë feste - Biletat u shitën për pak kohë, 8000 njerëz u mblodhën në tribunat e pjerrëta që ngrihen në lagjen Pedralbes. Rafa mundi Flavio Cobollin me rezultatin 6-2, 6-3 në një orë e 25 minuta tenis të kujdesshëm, me publikun që 'mbante frymën' dhe shërbimet që praktikisht nuk i kaluan kurrë 170 kilometra në orë.

Pas një dëmtimi të gjatë Nadal u kujdes të fitonte në rikthimin e tij në fushë, duke qenë kandidati më i mundshëm për të fituar këtë turne për të 13 herë, gjithmonë nëse një dëmtim tjetër s'do bëjë që 37-vjeçari të mbetet "në baltë".

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?×

Lajmi i fundit

Shpërthim me tritol në banesën e 50-vjeçarit në Fushë-Krujë (EMRI)

Shpërthim me tritol në banesën e 50-vjeçarit në Fushë-Krujë (EMRI)