Raketat ruse kaluan në hapësirën ajrore moldave, jep dorëheqjen kryeministrja e Moldavisë

Raketat ruse kaluan në hapësirën ajrore moldave, jep dorëheqjen kryeministrja e Moldavisë

Kryeministrja e Moldavisë , Natalia Gavrilita , ka njoftuar dorëheqjen e saj pas një viti e gjysmë në krye të qeverisë. Kjo është bërë e ditur nga agjencitë ruse pas lajmit se raketat që bombarduan Kievin, kaluan në vijën ajrore të Moldavisë.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Raketat ruse kalojnë në hapësirën ajrore moldave dhe rumune! Dorëhiqet kryeministrja në Moldavi


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Veriu i Kosovës, a duhet që Kurti të pranojë kërkesat e SHBA-BE?



×

Lajmi i fundit

Ceremonia/ 1 mijë të diplomuar në mjekësi ‘hedhin kapelat’! Studentja: U bëra mjeke se doja të shëroja familjarët

Ceremonia/ 1 mijë të diplomuar në mjekësi ‘hedhin kapelat’! Studentja: U bëra mjeke se doja të shëroja familjarët