Raketat ruse godasin një infrastrukturë në Odessa

Raketat ruse godasin një infrastrukturë në Odessa

 Gjatë orëve të para të mëngjesit forcat ruse nisën një sulm me raketa në Odessa, në Ukrainën jugore.

Forcat mbrojtëse të Ukrainës Jugore kanë njjoftuar se ata kanë goditur një "infrastrukturë" të paspecifikuar, raporton Rbc-Ukraine. 

  Ndërsa thonë se mbrojtja ajrore ukrainase  ka rrëzuar rrëzoi dy raketa Kh-59/Kh-69 mbi ujërat e Detit të Zi në agim, shtojnë gjithashtu se menjëherë qyteti u godit me raketa balistike nga Krimea e aneksuar.

 "Një infrastrukturë u godit. Informacioni për shkallën e dëmit po sqarohet. Nuk dihet ende nëse ka të lënduar apo viktima”, thotë ushtria.

 


Lajmi kryesor:

Inteligjenca amerikane: Kina ka rritur shitjet me Rusinë në fushën e teknologjisë së armatimit


Xh.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Gjykata e Apelit i jep vulën e PD-së Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Mero Baze: PD ka marrë vulën dhe ka humbur shpresën

Mero Baze: PD ka marrë vulën dhe ka humbur shpresën