Rama citon fjalët e shenjta: Shpërndahuni që zjarri (koronavirusi) mos të ketë me çfarë të ndizet dhe kështu ai shuhet

Kryeministri Edi Rama

TRANË- Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me fjalë të shenjta, me një paralelizëm të koronavirusit me koleren,  në kohën kur kjo sëmundje "pushtoi" botën. Një mesazh, ku theksi vihet se sa është i rëndësishëm distancimi,  për të këputur zinxhirin e përhapjes se COVID-19.

"O ju njerëz, kolera është si zjarr i ndezur dhe ju mund të jeni lëndë djegëse e saj, andaj shpërndahuni që zjarri (kolera) mos të ketë me çfarë të ndizet dhe kështu ai shuhet. Kur e ndëgjuan, u shpërndanë, dhe shpëtuan me lejen e Allahut", citon Rama fjalët e shenjta të Amër ibnul Asi.

Postimi i kryeministrit Edi Rama

B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Zjarret në pyje, a kanë reaguar si duhet autoritetet shtetërore?

Komento

Komente

  • Ben Tironci: 26/03/2020 09:54

    Je njish Edo

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Shiu shuan zjarret, Braçe: Zoti bëri sërish mrekulli me ne, mbrojti kryeveprën e tij natyrën