Rama jep lajmin e mirë për berberët

Edi Rama kishte një lajm të mirë sonte edhe për berberët që do të futen në kategorinë përfituese nga paketa e dytë e ndihmës ekonomike. "Për berberët që janë mbyllur, ata që  janë regjistruar, do të marrin pagën përkatëse, që po e studiojmë. Do të jetë pjesë e paketës së zgjeruar brenda 15 majit". Sa i përktet hapjes së linjave ajrore, ai tha se "do të hapen kur situata të ketë kaluar".


Lajmi kryesor:

S'do paguhet taksë për dyqanin e mbyllur nga COVID-i, Rama: Kemi 304 respiratorë, kategoritë që përfitojnë nga paketa e dytë, masat e reja javën tjetër


d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të përdoret teknologjia në Zgjedhje?×

Lajmi i fundit

John

Debati për emërimet në Kushtetuese mes Metës dhe PS-së, Venecia: Rregulli kompleks, duhet dialog për procedurën