Rama kërkon që të mos ndryshohet kryesia për një vit

Nga diskutimi pa kamera, kryeministri Edi Rama ka kërkuar që të mos ndryshohet kryesia për një vit. Gazetarja e Report Tv, Klesiana Omeri e cila e ka ndjekur të gjithë Asamblenë e PS-së, mëson se kreu i qeverisë e ka argumentuar këto jo si një vendim për të shmangur hatërmbetjen, por sepse fokusi i tij është fitorja e një mandati të tretë dhe jo kryesia. 

Anëtarët e Kryesisë së PS-së që vijojnë edhe për një vit
Edi Rama
Taulant Balla
Gramoz Ruçi
Ditmir Bushati
Mimi Kodheli
Eglantina Gjermeni
Vangjush Dako
Fatmir Xhafaj
Valentina Leskaj
Niko Peleshi
Lindita Nikolla
Evis Kushi
Erion Veliaj
Damian Gjiknuri
Blendi Klosi
Erion Braçe
Armando Subashi
Arben Ahmetaj
Olta Xhaçka
Pandeli Majko
Vasilika Hysi
Ermonela Valikaj Felaj
Ulsi Manja

Sekretariati
Taulant Balla Sekretar i Përgjithshëm
Alfred Peza Sekretar për Median dhe Shoqërinë Civile
Blerina Gjylameti Sekretare e Koordinimit Digjital
Ilir Beqaj Sekretar për Koordinimin e Këshillave të Rajoneve
Laert Duraj Sekretar për Emigracionin
Teuta Vodo Sekretar për Marrëdhëniet Ndërkombëtare
Arben Pëllumbi Sekretar Organizativ
Damian Gjiknuri  Sekretar për çështjet Zgjedhore
Lindita Nikollaj Sekretare për Burimet Njerëzore dhe Bashkëqeverisjen
Gent Cakaj Sekretar për Rininë


Lajmi kryesor:

Rama: Anëtarësia do të vlerësojë në 3 cikle deputetët dhe mua! Kush merr më shumë vota do jetë në listat për 25 prillin! PS do hapet, deputet edhe nga diaspora


B.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Raporti i OSBE-ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit: si te duket?×

Lajmi i fundit

John

Dua nuk i ndahet Shqipërisë! Pushon në bregdetin e jugut, takohet edhe me Greg Ramën, publikojnë foton