Rama: Në LSI kam parë njerëz me zemër që u rekrutuan, tani ka degraduar, Luan Rama u pushkatua në Vlorë

 

Nga Skrapari kryeministri Edi Rama ka kuajtuar kohën kur ishte në pushtet me LSI duke thënë se kanë bërë punë të mira por me vështirësi. Problemet sipas Ramës kanë qenë te reformat.

“Me LSI kemi bërë punë të mira sdiskutohet. Në bashkëqeverisjen e 2013 unë e di si i kemi bërë. Ne reformat ata trupin tonë, edhe rriten patjetër. Ama në LSI unë kam parë shumë njerëz të vlefshëm. Po jashtëzakonisht shumë, kam parë plotë njerëz me zemër dhe me shpirt aty jo njerëz të futur e të rekrutuar sepse besuan shumë. Aryeja që sot ne në Berat jemi kaq shumë dhe do jemi kaq shumë, është sepse po kryen më në fund atë proces bashkimi përfundimatar”, tha Rama.

Por tani sipas Ramës LSI ka arritur në fazën e degradimit përfundimtar. Sipas tij është ngushtuar rrethi i kandidatëve të kësaj partie me të PD. Këtu tha se Luan Ramën e pushkatuan në mes të Vlorës.

“U bëmë si shtëpi të çkmendurish bashkohu ndau, çohu në mëngjes iku, ku iku iku te komshiu, festo ha darkë, çohu në mëngjes iku, ku iku te mullixhiu prit se u bënë shtëpi e marrë dhe nga kjo përfitonte gjithmonë Saliu. Çfarë ka fituar Saliu. Saliu ka fituar vetëm njëherë, vëtëm njëherë ka fituar partia e saliut, në 92. Në 2005 fitoi sepse u nda kjo familje.

Kur ka fituar tjetër më thoni, në 2009 ça fitoi, se ishte kjo familje e ndarë, si fitoi, asnjëherë. Për sa kohë kjo familje rri e bashkuar për sa kohë Shqipëria është në duar të sigurta dhe ska forcë që ë përmbys fuqinë e madhe të kësaj familje kjo është e qartë.

Tani ka arritur në fazën e degradimit përfundimtar. Është ngushtuar rrethi i kandidatëve të asaj partie te krushqia, te barku i shtëpisë, e pushkatuan luan ramën në mes të vlorës. Luan Rama u bë simboi i gjallë i asaj këngës, mora luftën dola në mal të luftoj apër atdhe ku ta dija unë i shkreti se armiku ishim ne. Për ça e pushkatuan për tradhëtar, ja tradhëtarët", tha Rama.


Lajmi kryesor:

'S'mund të lihet të bëhet loloja i lagjes çdo ditë'/ Rama, Metës nga vendlindja e tij: Koha të mos përzihesh më me punët e vendit! Skrapari do të ndihmojë të shkosh në shtëpi


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është Shqipëria në rrugën e duhur pas 110 viteve pavarësi?×

Lajmi i fundit

Kuleba: Ne kemi nevojë për raketa dhe gjeneratorë

Kuleba: Ne kemi nevojë për raketa dhe gjeneratorë