Punimet për rrugën e re Berat-Ballaban, Rama: Lidh bashkitë e 2 qarqeve! Investim infrastrukturor me potencial ekonomik dhe turistik

BERAT- Punimet në rrugën e re Berat-Ballabat po vijojnë me ritme të shpejta. Kryeministri Edi Rama ka ndarë pamjet nga punimet e rrugës për të cilën shkruan se do të çojë përpara një investim infrastrukturor me potencial të madh ekonomik e turistik për Gjirokastrën dhe Beratin.

“Mirëmëngjes, dhe me pamjet e rrugës së re Berat-Ballaban ku puna po vazhdon çdo ditë për të çuar përpara një investim infrastrukturor që çliron një potencial të jashtëzakonshëm ekonomik dhe turistik për bashkitë e qarqeve Gjirokastër dhe Berat, ju uroj një të diel të mbarë”- shkruan Rama.

Deri më tani, kanë përfunduar rreth 35% e punimeve për rrugën që do të lidhë bashkitë e qarqeve të jugut të vendit.

 

 

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Eduart mali: 05/02/2024 23:35

  Rruge per milingona, pa standartin me fillestar. Pa hyre mire dimri i ardhshem do kete rreshqitje pa fund dherash dhe erozion te tokes ne vendin ku kane zgjedhur ta bejne kete rruge. Shirat e vjeshtes do ti bejne (milionat dollare ) te hedhur ne kete rruge.po talleni me ate popull sikur nuk ekzistojne fare . Do i dalin shume shpejt problemet kesaj rruge qesharake. Kush do mbaje pergjegjesi pstj. Apo askush si gjithmone.

  Përgjigju
 • Koollozi: 04/02/2024 19:48

  Po ashtu edhe Ndroq Plepa, rrugën e vjetër për në Plazh nga Kombinati e ke lënë si mos më keq ?!

  Përgjigju
 • Fatmir Sinani: 04/02/2024 19:17

  Nje rruge e shume pritur per te gjithe Shqiptaret qe do te beje mrekulli per te lidhur dy krahina te rendesishem te trevave Shqiptare duke i hapur horizonte te medha turistike traditave te shkelqyera te zones .Premtim i mbajtur i Qeverise Socialiste me Kryeministrine palodhur Z Edi Rama

  Përgjigju
 • Laja: 04/02/2024 18:51

  Rruge gjarperushe qe kur arrin ne destinacion te kane dale zorret dhe do nje dite te marresh veten. Edhe infrastrukturen e Shqiprise jane kane lene ne dore ketyre te dyjave.

  Përgjigju
 • Rita Marko: 04/02/2024 11:13

  Mire e ke o dhendri B.B po lepirjen si Mirela nuk e ben asnje ama keshtu qe mos fol kot kur si di gjerat

  Përgjigju
  • Dhendri i Besnik Bekteshit: 04/02/2024 11:31

   Di Luan Pobratin une.

 • Beni: 04/02/2024 10:57

  Si lasvegas duket berati tani

  Përgjigju
 • FSH: 04/02/2024 08:30

  Shikoni dhe ketej nga Vlora,se rruga e spitalit asfaltin e RI e mori me andra dhe pa e dorezuar u be kanali i pare. MOs te flasim per rruget e brendshme qe lidhin bulevaridin kryesor me Transballkaniken. Ndalimin e shfrytezimit te lumit Shushice si dege e Vjoses, tani po marrin material ne bashkimin e Vjoses me Shushicen qe mos ti ngelet qejfi asnjerit perje lumenjve, keshtu dhe ato palo rruge qe ka njesi administrative po shkaterrohen nga kamjonat qe jane si mal dhe levizin vertet nje mal me shavorr. Faleminderti

  Përgjigju
 • Besi: 04/02/2024 08:25

  modeli i resorteve turistike ne Belsh do ishte nje eskperience per tu zbatuar edhe ne kete aks te ri rrugor por dyshoj ne aftesite e ministrise se turizmit dhe ndoshta do ishte me vend te shihej si nje ministri shteti e integruar me ate te sipermarrjes se ish ministres se financave

  Përgjigju
  • Dhendri i Besnik Bekteshit: 04/02/2024 09:52

   Per Mirelen e ke fjalen? Po Mirela kulmin e karrieres e ka si perkthyese e materialeve te pergjimeve qe bente sigurimi i shtetit tek hotel Dajti ndaj turisteve te huaj. Vetem kjo e lidh ate me turizmin.

 • Sondazhi i ditës:

  Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Conference League/ Dramë në 120 minuta dhe penallti, Fiorentina dhe Aston Villa kalojnë në gjysmëfinale

Conference League/ Dramë në 120 minuta dhe penallti, Fiorentina dhe Aston Villa kalojnë në gjysmëfinale