Rama: Nga sot, 30 qendra shëndetësore verore hapen në zonat turistike bregdetare dhe malore

Rama: Nga sot, 30 qendra shëndetësore verore hapen në zonat turistike bregdetare dhe malore

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se nga dita e sotme, do të hapen 30 qendra shëndetësore verore në zonat turistike bregdetare dhe malore të vendit.

Qendrat do jenë në funksion të ofrimit të shërbimit cilësor për pushuesit dhe turistët që pritet të vizitojnë vendin tonë gjatë këtij sezoni veror.

“Mirëmëngjes, dhe me njoftimin se duke filluar nga sot, hapen 30 qendra shëndetësore verore në zonat turistike bregdetare dhe malore, për të garantuar kujdes shëndetësor cilësor për pushuesit dhe turistët që do të frekuentojnë Shqipërinë këtë sezon veror, ju uroj një ditë të mbarë”- shkruan Rama.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në bregdetin shqiptar, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Në punë nuk shkojnë gjërat si i planifikon...por duhet shumë durim, çfarë thonë yjet për ju sot

Në punë nuk shkojnë gjërat si i planifikon...por duhet shumë durim, çfarë thonë yjet për ju sot