Apeli i Ramës në Berat: Mos braktisni fshatin, aplikoni për skemat mbështetëse në agroturizëm

Kryeministri vizitoi fshatin Roshnik në Berat pjesë e programit mbështetës të agroturizmit “100 fshatrat”. Në një prej familjeve që ka përfituar financim nga shtetit, kryeministri tha se BE nuk financon asnjë projekt në tokë pa dokumente, por ata që do të marrin para, nuk do ta kenë si kredi, por si dhuratë. 

Ne nuk do t’i japim paratë si kredi, por si grant, pra si dhuratë bashkëfinancimi. BE-ja nuk jep asnjë lekë, zero lekë për tokë pa letra. Toka duhet të regjistrohet sipas ligjit të ri. 

Edi Rama, kryeministër

Dy ministrat përgjegjës për aplikimin e kësaj skeme mbështetëse, ai i bujqësisë dhe ai i turizmit apeluan që kushdo që ka një ide zhvillimi në agroturizëm të aplikojë. 

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Basha e Berisha të garojnë me kandidatë të përbashkët në zgjedhjet e pjesshme vendore?×

Lajmi i fundit

John

E akuzoi se ishte prostitutë, Cardi B i merr shumën marramendëse të parave blogeres