Rama në kantierin e ndërtimit në lagjen Kume, kritika për trotuarët, thumbon Lelin: Ç'e do këtë? S'është punë e firmës, po e ish-kryetarit të Bashkisë

VLORË- Kryeminsitri Edi Rama inspektoi punimet në kantierin e Rilindjes së lagjes Kume në Vlorë, ku mes përgëzimeve për punën e bërë, ka pasur kritika për mënyrën se si ishin bërë trotuaret. Ai ka është shprehur se përthyerja e trotuareve është jashtë normave të sigurisë, që më tepër që në këtë lagje ishin të shumta, teksa nuk ka lënë pa thumbuar as kryetarin e Bashkisë së Vlorës, Dritan Lelin.

Rama tha se ky gabim, nuk është i firmës por e "ish-krytarit të Bashkisë", referuar këtu Lelit. Ky i fundit nuk ishte i pranishëm në këtë inspektim, pasi marrëdhëniet e kryeministrit me Lelin janë krisur, pasi ai refuzoi ftesën për të qenë deputet i PS-së në 25 prill.

Kryeministri: Pse e kanë përthyer këtu trotuarin,
Punonjësi: Janë dy vëllezër
Kryeministri: Jo mo vëllezërit të dalin nga i njëjti vend, se këtë e përdorin për lavazh, prandaj e kanë bërë.
Arben Ahmetaj: E kanë kërkuar për parkim
Kryeministri: Jo aty e kanë kërkuar për lavash, duhet qartë ajo.
Kryeministri: Ca bëhet kështu, mos e pranoni këto, ja ku e kanë daljen, pastaj ca do nxjerrin këtu biçikletën?
Kryeministri: Nejse kjo ka dalë kryevepër.  Shumë mirë bravo.
Kryeministri: Shikoje, kjo nuk është punë e firmës, po e ish-kryetarit të Bashkisë
Kryeministri: Shiko tjetra, aty ku dalin këmbësorët, mirë aty ku del makina. Ajo është jashtë normave të sigurisë.
Kryeministri: Këtu e kanë bërë komplet që të futet autobusi.

Kjo nuk është hera e parë që kryeministri Edi Rama "thumbon" Dritan Lelin, teksa nuk kanë munguar edhe kundërpërgjigjet. Rasti më i fundit, ishte kur Rama e kritikoi se nuk ka pastruar rrugët e qytetit, teksa fill pas kësaj, Leli publikoi një foto teksa i hedh detergjent rrugës dhe e pastron.

Ndërkohë kjo vizitë e Ramës në Vlorë ka përkuar në të njëjtën ditë me ish-kryedemokratin Lulzim Basha. Edhe ky i fundit, ka qenë ndodhet në Vlorë në një takim me demokratët, teksa pyetur nga gazetarët tha se nuk ka pasur dijeni që ishte edhe Rama.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Lazy: 30/04/2022 13:36

  Ore, sa me paguani te hedh dhe une ndonje koment superlativ per kryeministrin?

  Përgjigju
  • kwl: 30/04/2022 15:13

   Jeni mesuar ju parazitet e Metes dhe Berishes qe duhet te paguheni per komente e per mitingje. Jo or taj nuk funksionon gjithe bota ashtu.

 • Lazy: 30/04/2022 13:32

  Gropat gjoja per peme ne mes te trotuarit. Po nenat me karroce femijesh ku do kalojne, po invalided? 1.20m eshte minimumi i gjeresise se trotuarit standart ne europe. Lere thuaj, rendesi ka te beje show-in rrota e kryeministrit.

  Përgjigju
 • Bond: 30/04/2022 11:45

  Vendet e hapura oara portes te shtepise duhen dhe per Invalidet dhe Pleqte me karroca jo vetem per makinat o Kryekapo....ke qene dhe ne France ti....

  Përgjigju
 • Tini: 29/04/2022 22:13

  Leli,eshte Qytetar dhe pike. Ca behet ketu,se do Rama,o burra keta servilat se do njeri. Dhe juve qe beni keshtu rrugve do ju hedhin,ca jeni te perjetshem? Po hic nje m..t. Po ke me beni te mire nga ata mbrapa Rames!! Ilir Metaj,aman,po Vilma Bellon,Apo Vullnet Big- Marifetin,apo me Mjeshtrin,zv Kryeministrin!! Rruget e Tiranes,e Myslim Shyri me shoke,kerme vetem plehra. Kam foto plot. Tan Leli,je bob jo si keta servilat qe i ven nga mbrapa si vemje njerez pa shtylle kurrizore. S'kane nje mendim te tyren,po i kundershtoi ndonjeri e ze me dacka i gjati.. yy s'ju vjen turp.

  Përgjigju
 • Besa: 29/04/2022 21:02

  Komplimente z.kryeminister!Cdo gje eshte veper e juaja por mos e merr me vete Vilma Bellon se nuk vlen per asgje por thjesht per te bere ndonje emerim ne arsimin e Vlores apo per ndonje esse ne letersi.Ndersa sa per kryetarin e Bashkise le te vazhdoje fotot me Alma Bakiun ne fb.se te dy jane thjesht te paafte dhe perfitues nga Partia Socialiste

  Përgjigju
 • Armenda Mance: 29/04/2022 19:29

  E pash lagjen dhe esht per tu marr shembull.

  Përgjigju
 • Klevis: 29/04/2022 19:27

  Investimet e duhura po bejne qe shume shpejt te jemi pjese e BE! Pershtypje me ben qe i shef me imtesi punimet ne zhvillim.

  Përgjigju
 • Drin: 29/04/2022 19:22

  Sdo rri kryeministri te merret me gabimet e te tjerve

  Përgjigju
 • Genci: 29/04/2022 19:14

  Edhe pse ne nje krize globale po tregoni qe nuk dini te ndaleni me investime ????????

  Përgjigju
 • Tea: 29/04/2022 19:10

  Gjithmone e keni mbajtur fjalen tuaj zoti Rama. Bravo per cdo investim qe po i beni shqiperise

  Përgjigju
 • neon: 29/04/2022 18:54

  Per te pafundmen here, kur beni gjithe keto pune ,po sistemojini ato telat e shtyllave se na hapen barkun, edhe ne fund te botes te shkosh ne 15 sekonda reportazh televiziv e kupton qe je ne Shqiperi kur shikon ato zorret qe varen ne ajer.

  Përgjigju
 • Afrime: 29/04/2022 18:54

  Te drejte ke po vazhdo me punen qe po ben se po ven super projekte

  Përgjigju
 • Naldi: 29/04/2022 18:49

  Urime per kete investim fantastik dhe rama nuk e ka me te keq gjithmon do ti coj punet deri ne fund te sakta.Fal punes se tij kaq te mir ka ndryshuar kaq shum vendi yn

  Përgjigju
 • Arben: 29/04/2022 18:47

  E vleresoj shume faktin qe dilni ne terren dhe i ndiqni nga afer punimet qe behen

  Përgjigju
 • Doni: 29/04/2022 18:46

  Super investim ne gjerat e duhura

  Përgjigju
 • Eldi: 29/04/2022 18:45

  Me vjen mire qe shoh qe kryeministri nuk bie dakort me gjera qe ai i duken te padrejta thjesht sepse edhte nje pune e qeverise se tij

  Përgjigju
 • Altini: 29/04/2022 18:44

  Nje pune shume e bukur eshte bere ne kete lagje te vlores si dhe ne te gjithe vloren rrespekte per ju qe na e keni bere shqiperin edhe me te bukur

  Përgjigju
 • lama: 29/04/2022 18:40

  si gjithmon per te mirene popullit te vet investim i duhur dhe ndertim i persosur qe i duhej vlores

  Përgjigju
 • Elona: 29/04/2022 18:39

  Bravo per kete super ndryshim qe i esht ber vlores. Urime per fjalen e mbajtur

  Përgjigju
  • Indiferenti: 29/04/2022 19:56

   Rama po ben mrekullira ne Vlore.Eshte fantastik dhe i shkel vet me kembe te gjitha investimet e Qeverise. Per Vloren fatkeqesi eshte Leli

 • Sondazhi i ditës:

  Pritet konferenca e parë ndërqeveritare, mendoni se Shqipëria bëhet anëtare e BE në një kohë të shkurtër?×

Lajmi i fundit

John

Nga Sauku në Peqin për të kultivuar kanabis, merr fund aventura e 3 trafikantëve, e pëson dhe kryeplaku (VIDEO)