Rama përdor shprehjen e Paulo Coelho për të 'thumbuar urrejtësit': Humbës që pretendojnë se janë fitimtarë

Rama përdor shprehjen e Paulo Coelho për të 'thumbuar urrejtësit': Humbës që pretendojnë se janë fitimtarë

Kryeministri Edi Rama

Duke qenë në qendër të sulmeve të opozitës, kryeministri Edi Rama ka zgjedhur që t’u përgjigjet me një shprehje kundërshtarëve të tij politikë. Kreu i qeverisë ka publikuar në rrjetet sociale një shprehje të shkrimtarit brazilian Paulo Coelho, duke thumbuar kështu Ilir Metën e Sali Berishën.

“Urrejtësit janë humbës që pretendojnë se janë fitimtarë”, thuhet në shprehjen e Coelho të publikuar nga Rama me mbishkrimin  “Fjalët e Mbrëmjes”.

Postimi i kryeministrit Rama

Me një gjuhë të njëjtë me njëri-tjetrit, kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta e Sali Berisha, akuzojnë kryeministrin Edi Rama, se ai i ka dhënë direktivat SPAK që të nisë hetimet ndaj tyre. Ndërkohë në fillim të shtatorit, dyshja Meta-Berisha, kanë paralajmëruar një aksion të fortë opozitar. Ata thonë me retorikën e tyre se qëllimi i protestave do të jetë rrëzimi i Ramës dhe ndryshimi i këtij sistemi, që ata e quajnë të “kalbur”.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Lali: 26/08/2022 21:17

  Plotesisht e vertete! Vecse ne rastin tone, urrejtes eshte ai qe shkelqen si humbes gjate gjithe jetes:qe babi dhe mami e bene me dhiplome; mami,babi dhe daja e futen ne pune; te njejtet e mbajten me leke kur emigroi si bashkepuntor i sherbimeve francezo-gjermane; apo qe Nano e emeroo minister dhe me pas kryetar bashkie. Si duket ne te ngrysur apo te gedhire e ka me qef te peshtyje perpjete....

  Përgjigju
  • Vsbsj: 26/08/2022 23:16

   Hahaha. Koment i spikatur.

 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?



×

Lajmi i fundit

Vlorë/ Aksident te rrethrrotullimi që të çon në Nartë, makina përplaset me bordurat anësore, 2 të plagosur (FOTO)

Vlorë/ Aksident te rrethrrotullimi që të çon në Nartë, makina përplaset me bordurat anësore, 2 të plagosur (FOTO)