Rama përsërit thirrjen: Të rinjtë që paguajnë 30 mijë paund për rrugët e frikshme të emigracionit të investojnë në agroturizëm

 

Kryeministri Edi Rama ka përsëritur thirrjen për të rinjtë që mendojnë emigrimin drejt Britanisë dhe pagesat deri në 30 mijë paund. Rama i thotë që të investojnë në agroturizëm se do të kenë më shumë të ardhura.

“Të gjithë ata që paguajnë mbi 30 mijë paund për të marrë rrugët e frikshme të emigracionit klandestin duke ia lënë të gjitha kursmet në dorë trafikantëve në kërkim të një parajse që nuk kanë për ta gjetur në Angli, mund të bëjnë ekonominë e tyre në Kukës. Këtë nuk e them bazuar në një ëndërr që kam parë me sy mbyllur, por me realitetin e shumë agroturizmave që kam parë. Jemi gati të mbështesim të gjithë të rinjtë në Kukës që janë gati për agroturizëm. Edhe ata që kanë kthyer shtëpinë e gjyshërve në agroturizëm, fitojnë shumë më shumë se ata në të bardhë e të zezë në Angli”, tha Rama.


Lajmi kryesor:

Bilanci i sezonit turistik, Rama: Kontribut deri në 17% në ekonomi, më parë ishte vetëm 4%! Ministrja: 30% e plazheve do jenë publike në vitin 2023


A.M./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është Shqipëria në rrugën e duhur pas 110 viteve pavarësi?×

Lajmi i fundit

Kurbin/Konflikti me armë në mbledhjen e Rithemelimit, shkak debati për anëtarësimet

Kurbin/Konflikti me armë në mbledhjen e Rithemelimit, shkak debati për anëtarësimet