Rama: Plan i ri kombëtar për rimëkëmbjen ekonomike (VIDEO)

Kryeministri Rama tha se synimi i qeverisë është që në 4 mujorin e fundit të viti të vendoset rimëkëmbja ekonomike familjare dhe e shtetit me planin e ri kombëtar të rimëkëmbjes ekonomike dhe vitin tjetër të kalohet ky ngërç ekonomik i krijuar si pasojë e pandemisë.

"Shumë shpejt do të paraqesim planin e ri kombëtar të rimëkëmbjes ekonomike dhe sociale me qëllim që 4 mujori i fundit të këtij viti të kthejë normalitetin e të ardhurave për familjet, ekonominë dhe shtetit Dhe viti i ardhshëm të shënojë një kapërcim të ri përpara falë paketës së re tërësore të këtij plani të ri kombëtar," tha Rama.


Lajmi kryesor:

Në 1 qershor hapen kufijtë tokësor, më 10 plazhet! Rama për protestën e teatrit: Revolucion imagjinar i opozitës për të krijuar çadrën e re (VIDEO)


I.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Anëtarësia përzgjedh kandidatët për deputet, a mendoni se procesi i nisur në PD do jetë efikas?×

Lajmi i fundit

John

Vettingu pengon ngritjen e Gjykatës së Lartë, KLGJ kërkesë: Ecni shpejt për 6 kandidatët gjyqtarë