'Rama po i’u përdor si Gaddafi 12 badigardët e tij', Spiropali-Berishës: Ti e çove djalin e preferuar me flokë të lyer te diktatori

'Rama po i’u përdor si Gaddafi 12 badigardët e tij', Spiropali-Berishës: Ti e çove djalin e preferuar me flokë të lyer te diktatori

1656598519_Screenshot4.jpg

Në sallën e Kuvendit, Sali Berisha e krahasoi kryeministrin Edi Rama me Gaddafin, ish udhëheqësin e Libisë, kur tha se kryeministri shqiptar po përdor zonjat ministre për të pastruar imazhin e tij.

“Të mos ju përdorë asnjëherë Edi Rama për imazhin e tij. Se edhe Gaddafi mbante 12 badigarde, por Gaddafi Gaddaf mbetej. Edhe Rama hajdut ishte dhe hajdut mbetet. Le të marrë jo 14 gra, por 36 dhe ti bëjë ministre përsëri është hajdut, nuk e shpëlani dot ju atë”, tha Berisha.

Përgjigjen ia dha ministrja Elisa Spiropali.

“Ky akt normativ nuk i shërben një grushti biznesmenësh. Janë 300 kompani ndërtimi që punojnë përditë. Përmendi këtu Gaddafin, po te Gaddafi çove djalin e preferuar Sali, e cove te ato lëkundëset. E gjesdisje me flokë të lyera, të kthyera mënjane. S’ka më këtu as Gaddaf, as sjellje gaddafore. Ska më sëmundje të tilla këtu, e morët përgjigjen në 2013. Pushteti u duket shumë i largët dhe prandaj bërtisni edhe më fort”, tha Spiropali.


Lajmi kryesor:

Me 75 vota pro, miratohet akti normativ për kompensimin e çmimeve për materiale ndërtimi, Ministrja: Paketë anti krizë, përfitojnë 300 kompani! Duma: Gënjeni, publikoni fituesit! Favorizoni miqtë e Ramës


B.K./G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Berisha-Meta e partitë e vogla bashkë për zgjedhjet vendore, a mendoni se fitojnë përballë PS?×

Lajmi i fundit

Iu sekuestrua pasuria me vlerë 3.5 mln euro, kush është 46-vjeçari nga Elbasani, i arrestuar në Itali për shfrytëzim prositucioni (EMRI)

Iu sekuestrua pasuria me vlerë 3.5 mln euro, kush është 46-vjeçari nga Elbasani, i arrestuar në Itali për shfrytëzim prositucioni (EMRI)