Rama publikon fotot nga takimi me Erdogan, ja çfarë nuk u pa nga vizita e kryeministrit në Turqi

Rama publikon fotot nga takimi me Erdogan, ja çfarë nuk u pa nga vizita e kryeministrit në Turqi

Erdogan dhe Rama

Kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga një pjesë e kabinetit qeveritar, ka publikuar foto nga takimi me presidentin e Turqisë Recep Tayip Erdogan.

Kreu i qeverisë shqiptare u prite nga një ceremoni madhështore në pallatin presidencial në Ankara, në kuadër të takimit të përbashkët të Këshillit të Bashkëpunimit Strategjik.

6 marrëveshje u firmosën mes Shqipërisë dhe Turqisë në takimin e nivelit të lartë në Ankara. Presidenti turk Erdogan premtoi rritje të volumit tregtar në 2 miliard $ dhe kërkoi pastrimin e mbetjeve të organizatës FETO në Shqipëri.

Kryeministri Rama e falënderoi Erdogan për ndihmën në tre periudha jetë a vdekje për shqiptarët, ndihmën në tërmetin e vitit 2019, vaksinat COVID dhe njohjen e pavarësisë së Kosovë pak minuta pas shpalljes. 

 

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Sulmi i Iranit drejt Izraelit, OKB mbledhje urgjente sot në mbrëmje

Sulmi i Iranit drejt Izraelit, OKB mbledhje urgjente sot në mbrëmje