Rama publikon pamjet nga kantieri i transformimit urban në lumin Gjanicë: Deri dje ishte një vatër ndotje, sot është një arterie e gjelbër

Rama publikon pamjet nga kantieri i transformimit urban në lumin Gjanicë: Deri dje ishte një vatër ndotje, sot është një arterie e gjelbër

Lumi Gjanica

Punimet në transformimin urban e mjedisor të lumit Gjanica në Fier janë drej fundit. Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet nga kantieri i fazës së dytë të punimeve, ndërsa thekson se deri dje ishte një vatër ndotje dhe rrezik përmbytje për qytetin. Sipas Ramës sot është një arterie e gjelbër në zemër të Fierit.

‘Mirëmëngjes dhe me kantierin e fazës së dytë drejt përfundimit të transformimit urban e mjedisor të lumit Gjanicë, i cili deri dje ishte një vatër ndotje dhe rrezik përmbytje për qytetin dhe sot është një arterie e gjelbër e zemrës së Fierit, ju uroj një ditë të mbarë.’- shkruan Rama.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 31/03/2023 23:17

  E zgjidhet problemin e derdhes se hidrokarbureve ne Gjanice dhe ndotjes se saj,kete na thuaj ??

  Përgjigju
 • Opinion: 31/03/2023 09:30

  Sh bukur,po kështu rregulloje edhe Kanë në Tironë nga Pallati me Shigjeta e deri në Grykëderdhje o Komandant!

  Përgjigju
 • Or tej: 31/03/2023 09:02

  Pu pu pu cfare katrahure urbane qe duket nga lart or teeeejjjjj

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

'Spanjës t'i 'lexojmë' lojën', Ivan Balliu: Po u sollën mirë, i ftojmë në plazhet e jugut

'Spanjës t'i 'lexojmë' lojën', Ivan Balliu: Po u sollën mirë, i ftojmë në plazhet e jugut