Rama rrëfen episodin kur hoqi kioskat: Lana po prishej, por dikush po na sfidonte

Kryeministri Rama gjatë fjalës së tij është rikthyer pas në kohë kur ishte kryebashkiak i Tiranës duke treguar një episod me shembjen e kioskave për të ilustruar sensin e protagonizmit që ekziston.

"Ky është fakt, ashtu si kundër super prodhon me shumicë energji auto shkatërruese, por unë nuk e kam harruar se kam qenë kryetar i bashkisë them se më shumë sesa filozofi mund të vlejë një episod me një ndërtues pa leje.

Ishte njëri që ishte ngritur mbi të tjerët, ndërkohë që Lana po prishej, kur shoh para kësaj ndërtese po shkarkoheshin vetrata për ti ndërtuar, ndërkohë që gjithë rruga ishte mbushur me policë. Mendova se ishte dikush që po na sfidonte, zbrita nga makina thash kush është pronari?

Tha është lart po monton vetratat, i thash thuaj të zbresë dhe isha i bindur që do të gjeja një njeri që do të sfidonte shtetin. E pyeta pse e bën këtë? Shiko tha, cfarë po ndodh rreth është fiksimi jot, këtë që po bëj unë, është fiksimi im. Më tha, kam që në 1991 që po punoj dhe kam fiksim ta mbaroj dhe pastaj prishe. Ka një sens për të parë lart, protagonizëm" mbylli fjalën e tij Rama.


Lajmi kryesor:

100-vjetori i Tiranës, Rama: Është Amerika jonë e vogël! Veliaj: Të bëhemi bashkë si në kohën e Skënderbeut


d.ba./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se pandemia COVID-19 ka ndikuar në rritjen e çmimeve nëpër zonat turistike në vend?×

Lajmi i fundit

John

Eugert Lazaj vrau veten! Flasin prindërit: U fiksua gjatë karantinës, thyente telefona, kërkoi grila të ngurta se thoshte ka njerëz jashtë shtëpisë!