Rama takohet me mbretin e Spanjës Felipe VI në panairin global të turizmit: Shqipëria gëzon një vëmendje të veçantë si surpriza befasuese

Rama takohet me mbretin e Spanjës Felipe VI në panairin global të turizmit: Shqipëria gëzon një vëmendje të veçantë si surpriza befasuese

Mbreti spanjoll Felipe VI dhe kryeministri Edi Rama

SPANJË- Kryeministri Edi Rama i cili ndodhet për një vizitë 2 ditore në Madrid është takuar sot me mbretin spanjoll Felipe VI. Nëpërmjet disa fotove të publikuara në facebook, Rama shkruan se pas takimit me mbretin është takuar edhe me investitorë dhe operatorë turistikë në panairin e turizmit ku Shqipëria ka një vëmendje të veçantë si vendi surprizë për sezonin e kaluar.

“Madrid, Spanjë - Me Mbretin Felipe VI dhe më pas me investitorë e operatorë turistikë, në panairin global të turizmit “FITUR Madrid”, ku Shqipëria gëzon një vëmendje të veçantë si supriza befasuese e sezonit të kaluar”- shkruan Rama.

Ditën e djeshme, kreu i ekzekutivit, u prit nga kryeministri spanjoll Pedro Sanchez. Gjatë pjesëmarrjes në panair, Kryeministri Rama do të takohet me sipërmarrës dhe drejtues të kompanive prestigjioze botërore, si dhe përfaqësues të Organizatës Botërore të Turizmit.

B.V/M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Rama në Londër për samitin me liderët e BE, momenti kur pritet nga kryeministri britanik

VIDEO/ Rama në Londër për samitin me liderët e BE, momenti kur pritet nga kryeministri britanik