Rama takon Presidentin e Turqisë: Më mikun e çmuar Erdogan, folëm për Ballkanin Perëndimor

Edi Rama dhe Rexhep Taip Erdogan

Kryeministri Edi Rama është takuar me presidentin Rexhep Taip Erdogan gjatë vizitës së tij në Turqi.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Rama shkruan se ata kanë folur për marrëdhëniet mes Shqipërisë e Turqisë, përballimin e Covid19, ecurinë e bashkëpunimit dypalësh, si edhe për situatën në rajonin e Ballkanit Perëndimor

Rama ka bërë të ditur se biseda u zhvillua gjatë qëndrimit në rezidencën e tij verore në Marmaris.

"Me Presidentin e Turqisë, mikun e çmuar Rexhep Taip Erdogan, në një nga bisedat gjatë qëndrimit në rezidencën e tij verore në Marmaris, ku folëm gjerësisht për marrëdhëniet mes Shqipërisë e Turqisë, sfidën e kohës për fuqizimin e ekonomisë në kushtet e përballjes me Covid-19, ecurinë e bashkëpunimit dypalësh, si edhe situatën në rajonin e Ballkanit Perëndimor", shkruan Rama.

D.P./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se hapja e listave do të sjellë deputetë më cilësore në Kuvend?

Komento

Komente

 • Iris: 15/09/2020 03:25

  Miku dictator Erdogan ka shume interes per ne,ndoshta ashtu si Musolini qe ndertoi ministrite,rruget, se na shikonte si pjesa lindore e perandorise romake te rilindur,ndoshta dhe Musolini I Turqise na shikon si pjesa perendimore e perandorise te sulltanatit ottoman erdoganist,prandaj po I nderton ato apartamente me ndonje xhami si compliment nga pas,si ajo e Namasgjase.Do te doja thjesht qe Rama te mos zgjidhte shoqerine e njerezve te tille,edhe pse jemi nevojtare e duhet ti themi nganjehere derrit ,daje.

  Përgjigju
 • dibran: 14/09/2020 23:49

  Klodian!!!! Shko dhe meso gjuhen e embel dhe te bukur, SHQIPEN tone te mire, te dlire, te paster, te gjere,te PASHOQE NE BOTE !!!!!! Eshte gjuha e NENES !!!!! Nuk eshte aspak e veshtire,.....por ti nuk do !!!!!! Ti qe nuk do gjuhen e NENES, nuk do NENEN qe te lindi, rriti, ushqeu, edukoi.....E mjera NENE ke ka lindur!!!!!! Cfare te keqijash te ka bere Erdogan ty, moj bushter KLODIANE !!!!! Ta ka futur ne vesh !!!!!!

  Përgjigju
 • Bledi: 14/09/2020 18:53

  Bravo RAMA,,TURQIA NA KA MBESHTETUR KURDOHERE E PA INTERES,,,KEMI DHE NE NJE VEND KU SHKOJME SERBES-SERBES.SI NE SHTEPINE TONE.....

  Përgjigju
  • Klodian: 14/09/2020 19:27

   Po ç far thua mesoi perpara qe te flisni si mas ata qe ju deshironi, turqit ma kan si nenen per 500 vite bashk me server o poteri esht mir qe shqiperia te sapete me te gjith shtetet kufitare se te miqesoi te sodhi marredhenie sepse ne ne riempite skemi fisa turqit jan anziatik jan te larget nga ne server jan sllav, catetere perderai sa ne skemi fisa ne evrop duemila te kemi marrellenie me tere popullit evropian e jo vetem.

 • dibran: 14/09/2020 16:43

  KALBESIRE E QELB KALBESIRE JE TI, ToN!( emer peshku) !!!! Vetem mendo 500 apartamente per te demtuarit nga termeti i nentorit, dhurate nga populli turk,pra nderhyrja e Rames prane Erdoganit dhe shpirtgjeresia e tij po bejne qe brenda nje kohe te shkurter, te futen neper shtepi ata bij shqiptaresh qe tani ndodhen neper cadra....Por ti, PESHK TON, aq di! AQ MENDON, sa peshku TON !!!!Te injoroj !!!!

  Përgjigju
  • Klodian: 14/09/2020 19:31

   Ti flet per shpirt mir te erdoganit? Per tre shpin qe ka ndertuar? Por ne je.i nje popull shum thejsht i .mashtruar, erdogani est nje narçisit diktator fetar, teokrat,la vrar dhe vet kurdet dhe historin e tyre,lexoniiiii.jemi gjith te kemi e gjith te mir

 • Toni: 14/09/2020 16:07

  Dy kalbesirat

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Covid/ Britani e Madhe përsëri sot mbi 4000 raste infeksioni...regjistrohen edhe 11 viktima