Rama: Vetingu godet në kokë oktapodin e korrupsionit, opozita hidhet përpjetë

Rama: Vetingu godet në kokë oktapodin e korrupsionit, opozita hidhet përpjetë

Kryeministri Edi Rama

Kryeministri i vendit Edi Rama me anë të një statusi në Twitter ka komentuar Reformën në Drejtësi dhe procesin e Vettingut. Sipas Ramës, korrupsioni në drejtësi po vijon të marrë goditje në kokë por pas çdo goditje është opozita ajo që hidhet përpjetë. 

Vetingu vijon të godasë me sukses në kokë oktapodhin e korrupsionit degjenerues në drejtësi. Po për fatkeqësinë e zgjedhësve të saj që e mbështesin Vetingun,njësoj si gjithë qytetarët e për turpin e saj më të madh, opozita hidhet përpjetë pas çdo goditje

Edi Rama

Së fundmi, në radhët e gjyqtarëve dhe prokurorëve ka pasur shkarkime nga detyra për shkak të mos përmbushjes së tre shtyllave kryesore, në të cilat mbështetet procesi vlerësimit të figurës. Si pasojë e shkarkimeve Gjykata Kushtetuese doli jashtë funksionit. Të njëjtin fat rrezikon të ketë edhe Gjykata e Lartë.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 16:13
Vettingu/ Basha-Ramës: Je 'koka e oktapodit' të drejtësisë që mbron të korruptuarit

Pas akuzave të kryeministrit Edi Rama se Partia Demokratike shqetësohet pas çdo goditje të Vettingut në sistemin e drejtësisë, ka reaguar kryedemokrati Lulzim Basha.

Për kreun e PD, Vettingu po përdoret nga Rama për të mbrojtur gjyqtarët e korruptuar, si shpërblim për dosjet që mbyllën dhe si kapar për dosjet që duhen mbyllur.

Edi Rama është Koka e Oktapodit të Drejtësisë që mbron dhe nuk ndëshkon politikanët e korruptuar e të lidhur me krimin. Tani Edi Rama po mbron nga vetingu gjyqtarët e korruptuar si Toska, Dvorani dhe Faqolli, si shpërblim për dosjet që mbyllën dhe si kapar për dosjet që duhen mbyllur. Sa herë PD denoncon me fakte konfirmimin në detyrë në kundërshtim me ligjin e Vettingut të shërbëtorit të Edi Ramës në Gjykatën e Lartë, Ardian Dvorani, Edi Rama, reagon me akuza të dala boje kundër opozitës.

Shkruan Basha në Facebook

Postimi i Lulzim Bashës:
Edi Rama është Koka e Oktapodit të Drejtësisë që mbron dhe nuk ndëshkon politikanët e korruptuar e të lidhur me krimin. Për të mbrojtur Tahirin, Xhafën, Roshin, Frrokun, Dakon, Sejdinin, Ahmetajn dhe Gjiknurin me shokë, Edi Rama kapi Prokurorin e Përgjithshëm dhe zhduku Gjykatën Kushtetuese dhe Gjykatën e Lartë.

Tani Edi Rama po mbron nga vetingu gjyqtarët e korruptuar si Toska, Dvorani dhe Faqolli, si shpërblim për dosjet që mbyllën dhe si kapar për dosjet që duhen mbyllur. Sa herë PD denoncon me fakte konfirmimin në detyrë në kundërshtim me ligjin e Vettingut të shërbëtorit të Edi Ramës në Gjykatën e Lartë, Ardian Dvorani, Edi Rama, reagon me akuza të dala boje kundër opozitës.

Vettingu i kontrolluar politikisht prej Ramës, ka konfirmuar në detyrë gjyqtarë e prokurorë të korruptuar, pavarësisht rekomandimit të Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit për shkarkimin e tyre. Ndaj atij i ka rënë maska dhe tregohet botërisht me gisht si njeriu që mbron korrupsionin në drejtësi, për të mbrojtur interesat e veta dhe të krimit të organizuar me të cilin bashkëqeveris.

//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Ilo: 29/07/2018 11:27

  Oktapodi ishte Zaganjori kaloi me gjithe tentakula Turp

  Përgjigju
 • Edi: 29/07/2018 08:54

  Jemi popull qe drejtohemi nga ajka e kusareve

  Përgjigju
 • Taulanti: 29/07/2018 00:57

  Bravo Bujku Se hinglateri ka nevoje per lavazho trush dhe ja ka pjerdhur trute militantismi I PS pa e kuptuar qe KOKAT e PS JANE BANDE HAJDUTESH E MASHTRUESISH TE DROGUAR

  Përgjigju
 • Bujku: 28/07/2018 21:40

  Oktapodi QE seshte me 8 KEMBE POR me 8 koka 3 PREJ te cilave Jane TAHIRAMETA PASTAJ PODET JANE :- RUCI DAKO VAKO BAFTJARI ZEQO BALLA ME BALLUKE CJAPI , PAS TIJ VELIAJ BUNKIERISTI ( E KU MBAROHEN VIRUSET) JANE NDERZYER AQ SHUME SA NUK KA KALENDAR TI REGJISTROJE .NESE KA ZOT AI MARRTE HAK DHE JU SHPENTE NE FERRIN E KADAFIT

  Përgjigju
 • Hinglateri: 28/07/2018 21:18

  Shalengjitur po edhe trim i madh Lula i Amsterdamit

  Përgjigju
 • KamvotuargjithmonPs: 28/07/2018 20:45

  Je i korruptuar koke e kembe,ne qeveri ,ne administrat ne polici ne mjeksi ne arsim ne pushtetin vendor ,Harram besimi qe te dhan shqiptaret

  Përgjigju
 • Popull: 28/07/2018 19:16

  Po per kryeoktapodin Zaganjori cfare behet

  Përgjigju
 • Xoni: 28/07/2018 17:53

  Te sjelle drejtesi Edvin Rama...... eshte njelloj sikur kanceri te sheroje gripin.... Te sheron nga gripi por te merr jeten!!!

  Përgjigju
 • Latifi: 28/07/2018 17:03

  UAUUUU KJO ESHTE KARIKATURA E SHEKULLIT ESHTE SHUME AKTUALE BRAVO EI QE E KA KOMPOZUAR I KA RENE PIKES

  Përgjigju
 • Lulushi ta mbushi: 28/07/2018 15:51

  Pjesa e 298 e telenoveles vetingu sapo u konsumua nga kapoministri...popull b**e ushqehet me dokrra cdo dite e mbyll gojen per gjerat minimale...vetem kur te kete lufte te trete do jemi ne evrop sepse do kete regres...

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve